Yüksek Etkili Difizör

Ürünlerimiz

Yüksek Etkili Difizör


Yüksek etkili Sabit Kanatlı Swirl Difüzörler kanat yapılan itibari ile havanın dönüş hareketi ile mahal havasına karışmasını ve yüksek seviyede indiksiyon ile farklı sıcaklıklarda hızlı ısı geçişini sağlamaktadır. Ses Seviyeleri düşüktür. Bu tip difüzörler uzun mesafeli atışlar için kullanılır. Asma tavan yada açık tavanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Değişken debili sistemlerde hava debisinin %25-%l00 aralığında çalışması halinde bile performansını korur. Tavan Yüksekliği 2.60 – 4.00 m. arasında olan mahallerde kullanımı uygundur.

Bu tip Swirl difizörlerin montajı standart olarak göbekten Plenum kutusu üzerindeki köprüye vidalı olarak yapılır. Yüksek Etkili Sabit Kanatlı Swirl Difüzörlerin mahal montajlarında kanala direk montaj. Plenum kutusu ile tavana tijlerle askı şeklinde montajı yapılabilir. Aynı zamanda asma tavan ile kullanılması durumunda tavana çerçeveli yad düz olarak montajı yapılabilir.

Yüksek Etkili Ayarlanabilir Kanatlı Svvirl difüzörlerin mahal içerisinde yerleşim ve seçimi için teknik veriler ve tanımlar Şekil üzerinde görülmekltedir. Difüzör çıkışındaki havanın yayılma şekli ve konfor bölgesi ile ideal kat yükseklikleri burada tanımlanmaktadır. Burada;
V(m3/h) = Difüzör hava debisi
A. B(m.) = İki difüzör arsındaki mesafe
H (m) = Tavan yüksekliği
VL(m/s) = Duvardaki hava hızı
Vh(m/s) = Konfor bölgesindeki hava hızıdır.

Yüksek Etkili Ayarlanabilir Kanatlı Snirl Difüzör Montaj Şekilleri

Yüksek Etkili Sabit Kanatlı svvri difüzörler tablodaki hava debilerine karşı gelen basınç kaybı ve ses seviyesi göz önüne alınarak boyut seçimi yapılır.