Lineer Menfez

Ürünlerimiz

Lineer Menfez

Lineer menfez. Lineer menfezler havalandırma ve klima sistemlerinde tercihen üfleme havası veya emiş havası noktalarında kullanılır. Fan-coil. konvektör, radyatör gibi klima ve ısıtma cihazlarının üfleme ve emiş ağızlarında şık ve dekoratif görünüm sergiler. Tavana yakın monte edilen Lineer menfezler mahalde coanda etkisi yaratır. Tavana ve duvara monte edilebilirler. Plenium kutuları ve ayar damperleri ile mahal havasını ihtiyaca uygun olarak homojen bir şekilde dağılımını sağlar.
DML Lineer menfezde hava mekana kanatçıklar doğrultusunca üflenir ve oda havası ile menfez ön bölgesinde karışır. Hava. doğrusal veya kanatçık eğiminin değiştirilmesi ile istenilen açıda ve akış formunda üflenir. Duvar montajlarında eğer üfleme havası tavana doğru yönlendirilecek ise. menfezle tavan arası önerilen mesafe 200-300 mm’dir.(Coanda etkisi). Bu menfezler egzost amacıyla da kullanılabilir.
DML Lineer Menfezler 3 farklı kanat yapısı ile farklı görünüm ve farklı üfleme açıları sağlayabilmektedir. Özel alüminyum çekme profilden yapılan bu kanatlar çerçeveye sabit şekilde monte edilirler.
DML Lineer menfez, üfleme amacı ile kullanılmasının yanı sıra emiş amaçlı da kullanılabilir. Aksesuar olarak sunulan ZKD - Zıt Kanatlı Damper ile üfleme ve emiş hava debileri ayarlanabilir. Standart olarak vidalı montaja göre üretilir. Vida deliklerinin istenmemesi durumunda montaj kasası ile birlikte klipsli veya mandallı montaj olacak şekilde de üretilirler. DML Lineer menfezlerin kasa ve kanatları alüminyum profilden üretilir. Dış çerçevenin eğik açılı birleşme noktalarına kaynak yapılır böylece birleşme noktaları neredeyse görülemez. Ürün, standart olarak “Elektrostatik Toz Boyama’ işlemi İle RAL 9010 renge boyanır. Bunun yanı sıra müşteri talebi doğrultusunda RAL katalogundaki diğer renklerden biri ile de boyanabilir ya da Eloksal kaplanabilir.