Kare Petek Menfez

Ürünlerimiz

Kare Petek Menfez


Kare petek menfezler havalandırma ve klima sistemlerinde hava emiş noktalarında kullanılır. Havalandırma sistemlerinde hava transfer menfezi olarak kullanılır. Kanat açıları ayarlanamaz sabittir. Genel olarak mahal havasının asma tavan-tavan arasına yerleştirilmiş gizli tip fan-coil. split klima, vrv gibi ısıtıcı soğutucu kaynaklara transfer edilmesi için yada mahal havasının asma tavan arasına geçişi için kullanılmaktadırlar. Gizli tip ünitelere mahal havasının nakli için kullanıldıklarında filtreli olması tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu tür kullanımlarda müdahale kapağı olarak da kullanılabilirler. Asma tavan yapısına uygun ölçülerde, müdahale kapağı olarak da faydalanılması istendiğinde menteşeli ve kilitli olarak imal edilirler.

Modüler ve özel ölçülerde imal edilip, büyük alanlar için özel tasarım ve montaj şekilleri ile kullanılabilirler.Dikdörtgen ölçülerde imal edilebilir.Kanat ara mesafeleri 12×12 mm. olarak imal edilmekte olup. efektif alan tablosu ekte yer almaktadır. Basınç kayıpları çok azdır. İstenmesi durumunda paralel veya zıt kanatlı damperli olarak imal edilebilirler

Filtreli petek menfezlerde filtre temizliği yapılırken, filtre menfezin direk üstüne yerleştirildiği için temizlik sırasında rahat çıkarılabilmesi için mandallı veya kasalı olarak imal edilmiş olmaları tercih edilmelidir. Efektif alan tablosundan Kare Petek Menfezler için kesite göre alanı ve boyutları seçilir.