Kare Anemostad

Ürünlerimiz

Kare Anemostad

Kare Anemostad
Kare Tavan Difüzörü. havayı tavan boyunca yatay düzlemde düzenli olarak dağıtmak için kullanılır. Özel kanat yapısı İle ‘Coanda Etkisi’ yaratır. Bu sayede iklimlendihlmiş üfleme havasının, ortam havası ile sürüklenme sonrası etkin ve hızlı bir şekilde karışması sağlanır. Tavan yüksekliğinin 2.60 – 4.00 metre arası olan mahallerde kullanılması önerilir. Uygun görülen üfleme sıcaklık farkı ±10!K dır.
OAK Kare Tavan Difüzörü üfleme sistemlerinde kullanılabildiği gibi emiş sistemleri içinde kullanılabilir. Aksesuar olarak kullanılabilecek hava ayar damperi İle üfleme ve emiş hava debileriayarlanabilir. Kare tavan difüzörü ile kullanılacak plenum kutusu hava basıncını ve hızını uygun değere indirgemek için kullanılır. Bu sayede üfleme havasının atış karakteristiği iyileştihlir. Plenum kutusunun içinde dengelenen hava. ürünün tüm yüzeyinden aynı oranda ortam havasına karışır. En yaygın kullanım şekli taş yünü (595×595) ve clipin (600×600) asma tavan sistemleri içerisindedir.
OAK Kare tavan difüzörleh; -Emiş ve üfleme hatlarında kullanılabilirliği ile düzenli tavan görünümü sağlar. -Kanat yapısı ile düzenli yatay hava akışı yaratır -Hazır alüminyum asma tavan sistemleri ve metal asma tavan sistemlerine uyumlu yapıya sahiptir.
OAK Kare Tavan Difuzöriinün montajı 2 şekilde yapılabilmektedir. Bunlar; idalı montaj ve mandallı montajdır. Bu montaj şekillerinin dışında Taş yünü ve Clipin Asma tavan uygulamalarında tavanın taşıyıcı sistemi İle montaj edilebilmektedir. Standart 600x600mm. kare askı sistemli asma tavanlarda kullanılması durumunda estetik görüntüyü bozmamak için dış görüntüsü 600×600 mm. olan ama gerçekte hava debisine göre seçilmiş (ör: 200 m3/h için 200×200 ebatlarında boğaz ölçülü olarak) imalat yapılması mümkündür. Asma tavan mimari görüntüsünü bozmadan uygun hızda istenen hava debisinin
verilmesi için kesit doğru seçilmiş olur. Kare tavan difizörü montajında kullanılan temel ölçüler standart ölçü tablosundaki gibidir. Seçimlerde bir hava geçişi için boğaz ölçüsü birde kenar profilleri nedeni ile dış çerçeve ölçüsü belirtilir. Verilen ölçünün hangisi olduğu doğru seçim için mutlaka belirtilmelidir.
OAK Kare tavan difizörü seçimi için hava debisine göre bulunan difüzör efektif alanına karşılık gelen difızör boyutları belirlenir. Boğaz ölçüsü ve dış çerçeve ölçüsü tespit edilir. Bu ebatlara karşılık gelen üfleme hzılanndaki hava debisi atış mesafeleri ve statik basınç kayıpları tablodan seçilebilir. Seçim sırasında hızlara göre ses şiddetleri dikkate alınmalıdır.